Masz pytanie odnośnie naszych usług?
Najprawdopodobniej odpowiedź na nie znajdziesz tutaj.
Ile czasu trwa wymiana szyby w samochodzie?
W przypadku szyb czołowych i tylnych wklejanych czas wykonania usługi to 2 – 2,5 godziny. Operacja demontażu i montażu szyby czołowej trwa ok. 1 godzinę. Jednakże, ze względu na użytkowy czas wiązania kleju montażowego potrzebna jest dodatkowa godzina, tak aby można ponownie bezpiecznie użytkować samochód.
Montaż szyb bocznych i karoseryjnych różni się w zależności od modelu samochodu i stopnia trudności uzyskania dostępu do szyby (konieczność demontażu elementów tapicerki pojazdu). Niemniej, wynosi on od 30 min do 1,5 godziny.
Czy po odbiorze samochodu można go normalnie użytkować?
Tak. Pomimo tego iż, zamontowana szyba czołowa/tylna jest zabezpieczona specjalnymi taśmami, które należy pozostawić do upływu 24 godzin od montażu szyby, normalne użytkowanie pojazdu jest jak najbardziej możliwe.
Jednakże, przed upływem 24 godzin od montażu szyby zabronione jest mycie samochodu (nadmierna ilość wody może zakłócić proces prawidłowego wiązania kleju montażowego) oraz poddawanie karoserii pojazdu nadmiernym przeciążeniom (np. wjazd na wysokie krawężniki czy też korzystanie z podnośnika samochodowego).
Czy poza szybą konieczna jest także wymiana innych elementów (podszybia, mocowań, uszczelek itp.)?
Wymiana elementów dodatkowych uzależniona jest od modelu samochodu. W niektórych pojazdach możliwe jest np. ponowne użycie starej uszczelki samochodowej, a w innych konieczny jest montaż nowego elementu z uwagi na jego nieodwracalne uszkodzenie podczas demontażu starej szyby. Nasi serwisanci służą pełnym doradztwem w tym zakresie.
Czy każde uszkodzenie można naprawić?
Niestety, nie. Skuteczne i bezpieczne wykonanie usługi uwarunkowane jest:
– średnicą uszkodzenia – do 22 mm
– odległością od krawędzi szyby – co najmniej 10 cm
– lokalizacją uszkodzenia – odpryski powstałe w strefie pola widzenia kierowcy nie powinny być naprawiane z uwagi na fakt, iż płynna żywica której używa się do wypełnienia odprysku ma inną strukturę niż szkło i przez to inaczej załamuje światło co może mieć negatywny wpływ na widoczność kierowcy
– rodzajem szyby – szyby solaryczne (posiadające specjalne właściwości przeciwsłoneczne) nie powinny być naprawiane
W jaki sposób przebiega naprawa szyby czołowej?
Pierwszym krokiem jest oczyszczenie miejsca uszkodzenia oraz jego osuszenie. Następnie, pod ciśnieniem wtłaczana jest specjalna żywica która wypełnia powstałe ubytki. Na koniec serwisant utwardza wypełniony ubytek promieniami UV oraz poleruje powierzchnię szyby celem usunięcia nadmiaru żywicy.
Czy czas od powstania uszkodzenia ma wpływ na możliwość jego naprawy?
Jest to uzależnione od rodzaju uszkodzenia i jego lokalizacji. Zaleca się wykonanie naprawy jak najszybciej po powstaniu uszkodzenia. W innym przypadku ubytek wypełnia się zanieczyszczeniami utrudniając jego naprawę. Ponadto, wraz z upływem czasu na skutek drgań i naprężeń karoserii – na które samochód narażony jest każdego dnia, może pojawić się pęknięcie, które nie będzie możliwe do naprawienia.
Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami!
Zadzwoń do nas, lub wyślij e-mail – wypełniając poniższy formularz.
Telefon